غذای چینی ماپو توفو

معرفی:ماپو توفو شناخته شده ترین میان وعده غذاهای تند و گرم آشپزی سیچوان است. دستور العمل آسان Mapo Tofu زیر از توفو، گوشت گاو ، فلفل خرد شده و لوبیا له شده استفاده می کند.این غذا بافت بسیار نرم و ترکیبی عجیب و غریب دارد.این غذا سوپ نیست اما به دلیل این که آب زیادی دارد شاید در ابتدا تصور کنید که نوعی سوپ است.

غذای چینی ماپو توفو

مواد لازم:

گوشت گوساله‌ی چرخ شده                                100 - 150 گرم 

توفوی نرم                                                       400 گرم

نمک

شکر سفید

خمیر باقلا

نوشیدنی

نشاسته‌ی ذرت یا سیب زمینی

سس سویا

فلفل سیچوآن

پیازچه‌ی خرد شده

سیر خرد شده

طرز تهیه:گوشت و توفو را با آب بشویید. گوشت را چرخ کنید و توفو را به مکعب‌های 3 سانتی‌متری خرد کنید و جداگانه کنار بگذارید.

ووک را تا نیمه از آب پر کنید و روی شعله بگذارید. وقتی آب به جوش آمد توفو را اضافه کنید و 1 دقیقه بجوشانید. سپس با کفگیر از ووک خارج کنید تا آب اضافی آن گرفته شود.آب داخل ووک را دور بریزید و آن را دوباره روی شعله‌ی زیاد بگذارید تا داغ شود. روغن را در ووک بریزید و بچرخانید تا کاملاً چرب شود. زنجبیل را اضافه کنید و 10 ثانیه تفت دهید، سپس خمیر باقلا را اضافه کنید و 20 ثانیه‌ی دیگر تفت دهید تا عطر مواد بلند شود.گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و 1 دقیقه هم بزنید و تفت دهید تا زمانی که گوشت تقریباً پخته شود.توفوی خرد شده را همراه با نمک و شکر اضافه کنید و 2 دقیقه هم بزنید تا مواد به خوبی با سس مخلوط شوند.نشاسته را که از قبل خیس کرده اید اضافه کنید و 20 ثانیه هم بزنید تا مخلوط کمی غلیظ شود. این مرحله جهت لعابدار کردن سس است تا غلیظ شود و روی گوشت و توفو بماند.شعله را خاموش کنید و پیازچه و فلفل سیچوآن را اضافه کنید. غذا را هم بزنید تا مواد به خوبی مخلوط شوند و سپس آن را از ووک خارج کرده و در ظرف سرامیک سرو کنید. ما پو توفو آماده است و عطر و طعمی عالی دارد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید