ماشی سرخ شده چینی

معرفی:شما در هر کجای دنیا که بروید می توانید برنج یا رشته سرخ را پیدا کنید. اما ماشی سرخ شده کمی با بقیه فرق دارد، این غذا که شبیه به نوکی ایتالیایی است یک مقدار مزه ی شیرینی می دهد. سبزیجات تردی که داخل آن می ریزند و در کنار ماشی های نرم آن ترکیب خوشمزه ای را به وجود می آوردند.در گذشته، چون مردم فقیر بودند و نمی توانستند غذای زیادی فراهم کنند، این غذا برایشان بسیار سیر کننده بود. در شانچی رسم است که کسی نباید گرسنه بماند و ماشی برای به اشتراک گذاشتن با افراد دیگر، غذای مناسبی بود.حتی امروزه هم استان شانچی یک مکان بسیار جالب است. مردم محلی اغلب در خانه های خود را باز می گذارند و غذایشان را با افرادی به دیدارشان می آیند، به اشتراک می گذارند.

ماشی سرخ شده چینی

مواد لازم:

آرد

اب

گوجه فرنگی                                       1 عدد 

پیاز                                                   1 عدد 

سیر، فلفل سبز، فلفل قرمز، نمک          به میزان لازم

گشنیز تازه

قارچ شیتاکه

گل هوان قواکای (نوعی گل خشک شده در استان شانشی)

طرز تهیه ماشی سرخ شده:

با آب و آرد ساده، یک خمیر به اندازه مشت خود درست کنید. خمیر را می توانید نرم یا خشک تهیه کنید، اما خمیر نرم برای این غذا بهتر است.خمیر را ورز دهید تا بافت آن نرم شود.خمیر را به چند قسمت تقسیم کنید و آنها را رول کنید. قطر رول ها تقریبا به اندازه قطر شست دست باشد.خمیرهای نواری را با دست تکه تکه کنید،(تقریبا اندازه یک تاس) و آنها را با انگشت فشار دهید تا صاف شوند و کمی با فشار دست، تکه ها را گود کنید( تقریبا به شکل صدف می شوند.بر روی خمیرهای شکل گرفته آرد بپاشید تا از چسبناک شدنشان جلوگیری کنید.ماشی ها آماده اند.

سبزیجات:گوجه فرنگی، پیاز، سیر و فلفل را به قطعات کوچک خرد کنید. گشنیزها را خرد کنید و قارچها را نازک خرد کنید.گل هوان قواکای  را در آب خیس کنید تا نرم شوند.

طرز تهیه:

در یک ظرف آب در حال جوشیدن، ماشی ها را اضافه کنید و هم بزنید تا به هم نچسبند.هنگامی که ماشی ها به سطح آب آمدند، پخته شده اند. با این حال برای اطمینان بیشتر یکی را بچشید.بعد از پخته شدن، آب گرم را دور بریزید و ماشی ها را در آب سرد قرار دهید.روغن و مقداری فلفل را در ظرفی بریزید. سپس فلفل سبز، پیاز، سیر و نمک را اضافه کنید. وقتی سرخ شدند، آنها را کنار بگذارید.قارچ ها را هم در روغن سرخ کنید.تکه های گوجه فرنگی را روی ماشی ها بریزید و حرارت دهید تا جایی که تمام ماشی ها به گوجه آغشته شوند. سپس قارچ و مخلوط سیر و پیاز و … را اضافه کنید و هم بزنید. در آخر گشنیز و گل هوان قواکای خیس خورده را هم به مواد اضافه کنید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید